Svalin

Light footed freedom

June 25th, 2014

Mallorca

2014 Spanje Mallorca Menorca, by yvonne.

Eerst hadden we nog wat beschutting van het eiland maar eenmaal op zee werd het windkracht 6/7 en flinke golven. We liepen dan ook enorm hard met een top van 11,7 kn. 37 mijl in 4,5 uur Maar leuk vond ik het niet. Achter de pier van de haven van Alcudia is het vrij rustig en kunnen we het anker droppen. De volgende ochtend vroeg de haven in om te gaan fietsen. We maken een mooie fietstocht door het natuurgebied. Bezoeken de oude stad Alcudia die erg mooi is en fietsen nog door de heuvels. Hierna naar de volgende baai. Bij Formentor kan het anker er in. De volgende dag worden er rond ons heen weer allemaal moorings gelegd, die dag nog gratis en daarna betalen. En ankeren is dan verboden. We vertrekken de volgende dag dan ook naar de baai bij Pollenca, vlakbij de haven weer een groot boeienveld maar aan de andere kant nu nog ruimte om beschut te ankeren. Het is alleen even een stuk varen met de bijboot naar de kant. Maken een wandeling door een kloof naar de baai aan de andere kant, flink klimmen en het is warm. Met de bus naar het oude plaatsje Pollenca, erg leuk. Na een paar dagen door via de westkant van Mallorca naar Soller. Hier liggen nog 4 Nederlandse boten die overwinterd hebben in Almerimar. Met z’n allen gaan we naar de Voetbalwedstrijd kijken. Weer door naar de zuidkant en bij Saint Elm het anker erin. Leuke baai maar als we om 22u van de kant terug komen komt er flinke swell naar binnen, het is dus een onrustig nachtje. De volgende ochtend vroeg door naar Santa Ponsa, we hebben zo een rondje Mallorca en Menorca gedaan. Steken weer over naar Ibiza voor het laatste weekje op de eilanden.

Back Top

Responses to “Mallorca”

Comments (0) Trackbacks (0) Leave a comment Trackback url
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply