Svalin

Light footed freedom

June 4th, 2014

Menorca

2014 Spanje Mallorca Menorca, by yvonne.

Tijdens de oversteek naar Menorca neemt de wind weer toe, er moet weer een rif in groot/ voorzeil met 23/28 kn wind schieten we flink op. De haven van Ciutadella ligt ver naar binnen, hier is het rustig. We zijn net voor de regen binnen en krijgen een mooie plek aan de kade vlakbij de terrassen. De volgende dag kunnen we de stad bekijken, is erg leuk. Huren hier nog een auto en doen een toer over het eiland, vinden het eigenlijk het leukste eiland van de Balearen. Een minpuntje was dat de auto kuren kreeg en op te terugweg elke 10 min afsloeg. Uiteindelijk op een parkeerplaats kwam de verhuurder een andere auto brengen. Doorgevaren naar Fornells aan de noordkant van het eiland, een grote diepe baai waar je bijna voor alle windrichtingen beschut ligt. Hier weer een boei gepakt, die zijn tot 1 juli nog gratis. Een leuke plaatsje waar een goede watersportwinkel zit. We hebben even zijn weekomzet verhoogd. Veel wedstrijdjes met open bootjes die vlak langs ons varen. Ook hier weer een hele ochtend regen. Hierna naar de baai Addaya, een smallere baai maar wel goed beschut. Hier ook een boei maar we hadden een kleintje en vertrouwden het niet helemaal dus eindje verder een grotere gepakt. Gelukkig maar want we kregen een flinke onweersbui met veel wind. Als we nog aan die andere boei hadden gelegen was de boot die daar voor lag boven op ons gegaan. Zijn anker begon te krabben. Het plaatsje stelt weinig voor maar je kunt goed wandelen en de sfeer in het haventje is gemoedelijk. Bij Mahon mag je niet meer voor anker dus gebeld met de haven en vol verbazing hoorden we de prijs. Tot 1 juni konden we voor 27,50 bij club Nautico aan de kade liggen, hierna gaan de prijzen weer verdubbelen. Ook hier weer net voor de regen binnen als het droog is kunnen we de stad bekijken. Weer een erg leuke stad maar een zeer frisse dag, lange broeken en vesten. En zelfs in de kuip nog een plaid om mij heen. De wind gaat naar Noord dus tijd om een baai aan de zuidkant van het eiland te zoeken. Dat kost toch even moeite, veel baaien liggen vol met boeien waardoor er geen ruimte is om nog te ankeren. Maar in in de baai Macarella lukt het wel, het staat ook bekend dat het de mooiste baai is. Er gaat net een grote feestboot weg en we kunnen er diep invaren en het anker uitgooien. In de nacht weer regen maar de volgende dag is het prachtig en we kunnen zwemmen. Vanwege de Noorden wind willen we weer terug naar Mallorca oversteken anders moeten we er tegen in. De voorspelling geeft wel windkracht 4/5 af maar om 8u vertrekken we voor de 37 mijl naar Alcudia aan de Noordkant van Mallorca.

Back Top

Responses to “Menorca”

Comments (0) Trackbacks (0) Leave a comment Trackback url
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply