Svalin

Light footed freedom

May 25th, 2014

Mallorca

2014 Spanje Mallorca Menorca, by yvonne.

We hebben een heerlijke zeiltocht naar Ibiza. Met 12 tot 18 kn wind doen we de 55 mijl in 8 uur. De volgende dag besluiten we pas om 10u om gelijk door te gaan naar Mallorca en de tussenstop te laten vallen. Onderweg nog even 20 kn aan de wind dus gereefd grootzeil en zelfs het voorzeil wat gereefd. In de loop van de middag nam de wind weer af en konden we de boel weer uitreven. We krijgen 3x bezoek van dolfijnen die een tijdje mee zwemmen. Om 20u droppen we het anker in de baai van Santa Ponsa. Even een paar dagen voor anker. Met de bus gaan we naar het plaatsje Perquera en maken daar een wandeling via geitenpaadjes naar de top van een berg. Ook nog met de bus naar de plaats Andratx en bezoeken daar nog een museum met moderne kunst. We bellen een rondje voor de prijzen van de jachthavens en sommige vallen toch wel mee. Eerst naar Rapita,waar we 2 nachten mogen liggen voor de prijs van 1. We blijven natuurlijk zuinige Zeeuwen. Hier kunnen we even lekker fietsen. In Porto Petri gaan we aan een mooring, leuke terrassen maar de nacht is onrustig. We liggen te rollen en de boei ligt tegen de boot aan te tikken. Onderweg naar Porto Christo moeten sinds 3 jaar de zeilpakken uit de kast, de hele weg regen. Hier kunnen we aan de kade liggen voor klein prijsje, door de swell die binnenkomt ook weer onrustige nacht. De laatste stop op Mallorca is Radjada, ook aan de kade. Een druk toeristisch dorp met rondom het water gezellige terrassen, waar we de andere boten bekijken die met veel moeite proberen af te meren Want de wind is gedraaid en flink toegenomen en de golven komen naar binnen. De lijnen krijgen flink op hun donder. We maken dan ook om 8u al los om over te steken naar Menorca. We hebben alle afstanden kunnen zeilen, weliswaar moeten kruisen maar voor die kortere tochten maakt dat niet uit.

Back Top

Responses to “Mallorca”

Comments (0) Trackbacks (0) Leave a comment Trackback url
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply